Altın Kariyer Akademi

Siber Güvenlik Uzmanlığı

Eğitimi ve Sertifikası

Siber Güvenlik ve Bilgisayar Ağları

UZUN VİDEO İÇERİĞİ

Video içerik + Canlı Ders + Supervizyon

ÖMÜR BOYU ERİŞİM

İSTEDİĞİNİZ ZAMAN İSTEDİĞİNİZ YERDEN KURSA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.

SERTİFİKA

KURS SONUNDA ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞE SAHİP SERTİFİKA


TANITIM VİDEOLARI

Tanıtım videosunu izleyerek ders hakkında ön bilgiye sahip olun.Demo ders videomuzu izleyin.

Siber Güvenlik Nedir ?

Siber Güvenlik ; Bilgisayarlar, Mobil cihazlar, Elektronik cihazlar vb. sistemlerin bağlantılı oldukları iletişim ağları ile bu sistemlerdeki Veri akışı, veri depolaması vb. bilgi ve içeriklere kötü amaçlı saldırı ve yetkisiz girişlere karşı donanım ve yazılım ile koruma uygulamasıdır.


Gereklilikler Nelerdir?

Bu Eğitim yeni başlayanlar için hazırlanmıştır. Ön bilgi deneyim şartı aranmamaktadır.


Windows ve Linux bir işletim sistemi yüklü bilgisayar bu eğitim için yeterli olacaktır.


Bu Eğitime kimler katılabilir ?

Siber Güvenlik konusunda bilgi almak isteyen idareci/Yöneticiler,

Bilişim sistemleri ile ilgili bilgisi olup Siber Güvenlik yönetim ve denetimi konularında deneyim kazanmak isteyen kişiler,

İÇERİK

1
Bir Hacker Gibi Düşün!

Güvenlik ve Mahremiyetin temellerinden, Kriptolojiye kadar geniş bir anlayışa hakim olun.


Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik saldırılarını hafifletme yöntemleri ve Sosyal Mühendisliğin Phishing gibi yöntemlerle birleştirilmesine kadar anlatılarak gerekli farkındalığın oluşturulması amaçlanır.

2

3
Ağ Güvenliğine Giriş

Wi-Fi ve Kablosuz Ağ Güvenliğinden, Ağ Saldırıları, Ağ izleme ve Ağ Hackerlığı konularına kadar detaylı olarak anlatılır.İnternette Gizlilik

Gizlilik Nasıl Korunur?,
Anonimliğin Ayrıntılı Olarak Anlaşılmasından OPSEC'e, Tor ağına, VPN, Sansür Atlama, Güvenlik Duvarlarını ve Proxyleri atlatmaya kadar internette gizli kalmanın tüm yönlerini inceler.

4
EĞİTMEN HAKKINDA

İhsan Erşen

Bilgisayar Mühendisi

İlkokul yıllarımda CTF yarışmalarına katılarak Siber Güvenlik serüvenime başladım. Ortaokul yıllarımda BackTrack işletim sistemi ile çeşitli Pentest yöntemlerini kullanarak zafiyet testleri yaptım ve aynı zamanda Sosyal Mühendislik yeteneğimi geliştirdim. Lise yıllarımda Kali Linux’de uzmanlaştım ve Ağ Güvenliği zafiyet araştırmaları yaptım, ayrıca Siber Güvenlik becerilerimi geliştirmek adına Sanal Makinaları hackleyerek pratik yaptım. Çeşitli Siber Güvenlik topluluklarında ve forumlarında yer alarak araştırmalarımı yayınladım. Doğuş Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümüne yerleştim. Fransa, Amsterdam ve Almanya'dan çeşitli iş teklifleri aldım. Üniversite hazırlık yıllarımda dünyanın önde gelen Siber Güvenlik Şirketlerinden biri olan Fortinet, düzenlediği Türkiye'nin en büyük güvenlik etkinliği “Fortinet Security Days” ‘den davet aldım ve aynı etkinlikte düzenlenen bilgi yarışmasını kazanarak iş teklifleri aldım. Şu anda Türkiye’de Savunma Sanayinde Siber Güvenlik Uzmanı olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda Siber Güvenlik Üzerine Yüksek Lisans yaparak kariyerimi devam ettirmekteyim.

PROJELER

Ateşleyici, Roket ve Füze sistemleri Siber koruması Üzerine Çalışmaktayım.
İLETİŞİM

Bizimle İletişime Geçin.


GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN!